بازتاب کسب جایزه ASPA دررسانه ملی

بازتاب خبری فعالیت‌های گروه بسپار شیمی سپیدان و کسب جایزه ASPA در رسانه ملی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد کریمیان رئیس هیات مدیره گروه بسپار شیمی سپیدان اظهار کرد: دلیل دستیابی به رتبه برتر در بین اعضای انجمن پارک‌های علمی آسیایی این بود که توانستیم به دانش سازمانی تبدیل ایده به تجارت دست بیابیم.

دلیل موفقیت اصلی این شرکت، بومی سازی دانش سازمانیِ تجاری سازی محصولات بوده است که یکی از حلقه‌های مهم مفقوده در چرخه رشد فن اوری در کشور است.


وی افزود: این شرکت تا کنون چهل محصول پتروشیمی با کاربرد در صنایع برق، لوازم خانگی، نساجی و خودرو سازی را بومی سازی و به بازار عرضه کرده است. تا پیش از این به عنوان وارد کننده همین محصولات در بازار فعالیت میکرد، اما اکنون پانزده درصد محصولات خود را به کشور‌هایی صادر میکند که قبلا از آن‌ها محصول وارد می‌کرد.


مدیر این شرکت دانش بنیان گفت: ما در این شرکت با سرمایه گذاری مناسب توانستیم با راه اندازی نخستین ازمایشگاه نواوری جامع در حوزه پتروشیمی کارخانه نیمه صنعتی کوچکی ایجاد کنیم تا با انجام فرایند پیروزی و شکست در تبدیل ایده به تجارت، چهل ایده تجاری شده را به بازار عرضه کنیم.
رصد نیاز مشتریان در بازار و دوری از ایده‌های غیر ضرور در بازار از ویژگی‌های این شرکت در کسب موفقیت بوده است.


این شرکت توانست در نشست ۲۰۲۲ کره جنوبی در بین ۱۶۶ عضو از ۷۷ کشور جهان بر اساس ارزیابی انجمن پارک‌های علمی اسیا رتبه عالی را در کنار سه شرکت جهان کسب کند.